Dieta South Beach

Dieta South Beach

Dieta South Beach

Dieta South Beach, po polsku oznaczająca dietę plaż południowych, została opracowana przez doktora kardiologa Arthura Agastona. Jest to dieta w dalszym ciągu mało popularna w Polsce, ale szybko zjednująca sobie zwolenników, z uwagi na dużą skuteczność i bezpieczeństwo dla organizmu. Dieta South Beach została podzielona na trzy  główne etapy. Zanim jednak do nich przejdziemy, przedstawiamy sposób działania tej diety.

 

Efekt chudnięcia jest uzyskiwany poprzez spożywanie produktów, naturalnie regulujących poziom złego cholesterolu we krwi i insuliny. Ograniczenie tych dwóch substancji sprzyja poprawie metabolizmu, a tym samym szybszemu spalaniu kalorii. Powszechnie znanym faktem, potwierdzonym również przez doktora Agastona jest to, że jedzenie produktów, bogatych w węglowodany proste, sprzyja odkładaniu się tłuszczu i otyłości. Złe węglowodany obecne są we wszystkich rodzajach jasnego pieczywa, słodkich napojach, nektarach i dosładzanych sokach, a także całej palecie produktów gotowych do spożycia po odgrzaniu. Unikanie tego jedzenia i zastąpienie ich produktami, bogatymi w węglowodany wielonienasycone i jednonienasycone sprzyja pojawieniu się efektów diety odchudzającej. W jakich produktach znajdziemy te węglowodany i tłuszcze i w jakich proporcjach należy je spożywać? O tym właśnie mówi każdy z 3 etapów diety plaż południowych.

 

Etap 1

Ten etap jest zaliczana jest do najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Trwa 2 tygodnie, w ciągu których można spożywać wyłącznie kurze jaja, chude mięso drobiowe i wołowe, a także ryby, owoce morza, a także nabiał w postaci serów jednonienasyconych. Dieta powinna zostać wzbogacona warzywami. Liczba dziennych posiłków, które należy sobie przygotowywać powinna wynosić 6 sztuk. Obejmuje to 3 posiłki główne, a także 3 przekąski. Oczywiście, każdy z tych posiłków powinien zostać przygotowany przy użyciu wcześniej wymienionych składników. Jakie możliwości daje I etap Diety South Beach? Ściśle stosując się do wymagań tej diety, możemy pozbyć się aż  6 kilogramów w 2 tygodnie.

 

Etap II
Ten etap nie posiada określonej długości. Powinien trwać tak długo, aż uda ci się osiągnąć wagę, do której zmierzasz. W trakcie II etapu diety South Beach należy spożywać potrawy przygotowane z tych samych składników co w I etapie, wzbogacając je produktami obfitującymi o dobre węglowodany. Dobre, czyli takie, które mają niski indeks glikemiczny.

 

Produkty z niskim indeksem glikemicznym

Bakłażan

Brzoskwinie i nektarynki

Cebula

Cukinia

Czekolada gorzka

Czereśnie

Fasola

Fasolka szparagowa

Groszek zielony

Gruszka

Jabłka świeże suszone

Jogurt odtłuszczony

Mleko sojowe

Morele świeże

Ogórek

Owoce cytrusowe

Papryka

Pestki dyni

Pomidory

Ryż dziki

Soja

Tofu

Twaróg odtłuszczony

Wiśnie

 

 

Wykorzystując wszystkie powyższe składniki, jesteśmy w stanie skomponować naprawdę różnorodne potrawy o mocno zróżnicowanym i ciekawym smaku. Powinno to zadowolić szczególnie osoby, lubiące wyraziste i dobrze doprawione jedzenie. Ten etap diety powinien być stosowany z pełną konsekwencją, tak długo jak długo zamierzamy zrzucać zbędne kilogramy. W niektórych przypadkach może to wynosić nawet od kilku do kilkunastu miesięcy.

 

Etap III

Ten etap jest bardzo ważny z punktu utrzymania osiągniętej wagi. Niektóre diety charakteryzują się tym, że zaraz po ich zakończeniu pojawia się efekt jojo. Jest on wynikiem tego, że na nowo wracamy do swoich dawnych nawyków żywieniowych, sprzed rozpoczęcia diety. III etap diety plaż południowych ma w nas utrwalić pozytywny styl jedzenia, poprzez jedzenie 4 posiłków w ciągu dnia, wykorzystujących wcześniejsze produkty. W przypadku, jeżeli z jakichś powodów nie uda nam się wytrzymać w tym postanowieniu ? na przykład z powodu wakacyjnego wyjazdu, na którym nie będziemy mieć możliwości samodzielnego przygotowania posiłków, nie trzeba się tym przejmować. Po powrocie do domu należy włączyć I etap diety South Beach, który powinien trwać tydzień, dwa lub trzy, w zależności od ilości przybranych kilogramów, których chcemy się pozbyć. Po osiągnięciu wcześniejszej wagi, ponownie wracamy do III etapu.

 

 

0 comments on “Dieta South BeachAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *