Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska w praktyce

Dieta kopenhaska, znana również jako 13-dniowa duńska dieta szpitalna jest surowa i wymaga poświęcenia, należy do grupy krótkotrwałych diet. Zwolennicy diety twierdzą, że dzięki niej można stracić nawet 6-10 kg w ciągu zaledwie 13 dni. Niestety ta dieta nie jest jednym ze sposobów, aby schudnąć zdrowo i utrzymać pożądaną wagę przez długi okres czasu. Większość utraconej masy ciała jest efektem utraty wody z organizmu, a nie tłuszczu. Dieta oparta jest również na spożywaniu pokarmów bogatych w duże ilości cholesterolu oraz białka, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Powoduje to taki szok dla metabolizmu, że diety kopenhaskiej nie powinno się stosować części niż raz na dwa lata. Aby schudnąć powinno się skorzystać ze zrównoważonej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych. Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem próby tej radykalnej diet, by mieć pewność, że nie zagraża ona twojemu zdrowiu.
Zasady diety kopenhaskiej:

  1. Pij dwa litry wody każdego dnia. Dieta daje twojemu metabolizmowi poważny wstrząs i dlatego należy dokładnie rozważyć, czy jest to dobry wybór. Jeśli zdecydujesz się kontynuować dietę, musisz się upewnić, że pijesz wystarczająco dużo wody. Zaleca się pić dwa litry wody dziennie w trakcie diety kopenhaskiej.

    2.  Postępuj zgodnie z instrukcjami przygotowywania posiłków. Jeśli zdecydujesz się w pełni skorzystać z tej diety, musisz trzymać się bardzo uważnie wytycznych do przygotowywania posiłków. Dieta oferuje drastyczną utratę kalorii, co wywołuje uczucie osłabienia i zmęczenia. W pierwszym dniu diety na śniadanie zaleca się tylko wypicie kawy z jedną łyżeczką cukru. Obiad składa się z dwóch jajek ugotowanych na twardo, 400g gotowanego szpinaku i pomidorów. Kolacja stanowi 200g wołowiny podanej z 150g sałaty skropionej sokiem z cytryny i odrobiną oliwy z oliwek. W drugim dniu diety poleca się pominąć śniadanie, wypić kawę z jedną łyżeczką cukru, jak poprzedniego dnia. Obiad składa się z 250g szynki i jednego beztłuszczowego jogurtu. Kolacja jest taka sama jak dnia poprzedniego. Jeśli zaczniesz czuć się zbyt zmęczony, znużony w wyniku nagłego spadku kalorii, należy rozważyć, czy chcesz kontynuować dietę.

0 comments on “Dieta kopenhaskaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *