Fitness i Sport

Fitness i Sport

Fitness i Sport

Eksperci są zgodni ? sportowy tryb życia przedłuża nie tylko młodość, ale również utrzymuje organizm w doskonałej formie, zapewniając mu większą odporność i wytrzymałość. Jest to jednym z powodów, dla których fitness i sport cieszą się tak dużą popularnością w każdej grupie wiekowej. W rzeczywistości, każdy z nas może kultywować zdrowy i aktywny tryb życia, niekoniecznie uczestnicząc w zajęciach na siłowni lub klubach fitness. Sprawdzoną i równie skuteczną receptą mogą być ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu ? w samotności lub zresztą domowników. Aby ułatwić Państwu rozpoczęcie nowego, aktywnego trybu życia, podajemy kilka cennych wskazówek.

 

Poranna rozgrzewka i dawka sportu

Nie ma to jak rozpocząć dzień od lekkiego wysiłku. Poranna rozgrzewka ma zbawienny wpływ na organizm. Stopniowo pobudza go do wysiłku, wzmacnia i rozgrzewa mięśnie, które stają się elastyczne. Dzięki rozgrzewce z rana, dzień w pracy jest przyjemniejszy. Mniej będziemy odczuwać zmęczenie i zniechęcenie, a po powrocie do domu będziemy nadal pełni energii.

 

Rozgrzewka powinna składać się z ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Trucht w miejscu, przysiady, pajacyki, a także skłony poprzeczne. Po 15 minutowej rozgrzewce warto udać się na jogging, jazdę rowerem lub inny umiarkowanie wysiłkowy sport. Jeżeli pogoda dopisuje, możemy zabrać za sobą karimatę i w otoczeniu przyrody wykonać ćwiczenia fitness. Park, skwer, a nawet własny ogród jest do tego idealnym miejscem. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są znacznie korzystniejsze, ponieważ organizm jest lepiej dotleniony, poprawia się przepływ krwi i limy, a także następuje tak zwane hartowanie organizmu.

Sport z głową

Lekkomyślne uprawianie sportu bez odpowiedniego przygotowania może być groźne. Jednym z podstawowych błędów jest oczywiście trening bez rozgrzewki. Prowadzi to do przesilenia organizm, a w szczególności wybranych partii mięśni. W ekstremalnych przypadkach może to prowadzić nawet do ich zakwaszenia. Równie ważny jak rozgrzewka okazuje się również strój, w którym uprawiamy sport. Powinien on być wykonany z oddychających materiałów, które pozwalają utrzymywać optymalną temperaturę ciała, odprowadzając z niego pot.

0 comments on “Fitness i SportAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.