Dieta na rzeźbę

Dieta na rzeźbę

protodioscyna

Sporo osób zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega proces przyrostu masy mięśniowej i jak go rozwijać. Wiele osób z dużym sukcesem zrealizowało dietę na przyrost masy. Wydajny trening oraz prawidłowa dieta przynoszą doskonałe rezultaty! Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak sprawić, by z dużym poświęceniem wypracowane mięśnie były również doskonale wyrzeźbione, a ponadto jak zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, jaka nagromadziła się w efekcie szybkiego rozwoju mięśni, a jaka w brzydki sposób je przysłania.

Za najlepszy ze sposobów budowania wysokiej jakości masy mięśniowej, uchodzi przeplatanie czasu na budowę masy z czasem redukcji tkanki tłuszczowej w sposób cykliczny. Gdy minie od 8 do 12 tygodni redukcji, każde ciało jest mocno wyjałowione, gdyż podczas diety i treningu nie dostarczano mu wystarczająco dużo paliwa, ku zaspokojeniu jego potrzeb energetycznych.

Biorąc pod uwagę wyjałowienie organizmu, przez następne 3-4 tygodnie po czasie zakończenia diety o obniżonej zawartości kalorii, ciało pochłania niczym gąbka wszystkie składniki, jakie zostaną mu tylko dostarczone. To wtedy odnotowywany jest najlepszy rozwój suchej masy mięśniowej.

Za najważniejszą kwestię w czasie redukcji uchodzi dieta o zmniejszonej zawartości węglowodanów. Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać, to obliczenie zerowego bilansu kalorycznego dla naszego organizmu. Jest to innymi słowy liczba kalorii, która sprawia, iż nasza waga utrzymuje się na stałym poziomie. Dla przykładu, dana osoba spożywająca 3000 kalorii każdego dnia, nie zwiększa, ani nie redukuje swej wagi, oznacza to, iż 3000 cal stanowi w jej wypadku zerowy bilans kalorii. Celem zredukowania zbędnych ilości tłuszczu, należy odjąć od tej liczby 300 kalorii. Dzienna dieta powinna być podzielona na 6 posiłków. Zatem sześć małych posiłków powinno składać się w sumie z 2700 kalorii.

 

Białko

Celem wyrzeźbienia ciała, powinno się spożywać wyłącznie chude mięso, chude ryby, jaja i oczywiście białko w postaci serwatki. Ilość dostarczanego białka winna być większa, aniżeli miało to miejsce podczas budowania masy mięśniowej, gdyż białko pobudza funkcje metaboliczne i ochrania mięśnie przed ich rozpadem ? katabolizm.

 

Węglowodany

W ich wypadku należy być szczególnie ostrożnym, ponieważ węglowodany z jednej strony nakręcają metabolizm, jednak z drugiej zwiększają zawartość insuliny w organizmie, co ogranicza redukcję tkanki tłuszczowej. Spożycie węglowodanów powinno być uzależnione od tolerancji naszego organizmu i jego budowy. Osoby, u których 15-20% tkanek stanowi tkanka tłuszczowa, spożycie węglowodanów jest praktycznie zbędne, a ich liczba nie powinna być większa niż 150 g na dzień. W przypadku osób, które dobrze reagują na węglowodany, a w dodatku nie wykazują zbyt dużej tendencji do przybierania na wadze, nie muszą aż tak bardzo obawiać się o ich spożywanie.

 

Tłuszcze

Dawka dostarczanych tłuszczy, także powinna być zależna od budowy ciała. Zbyt duża zawartość tkanki tłuszczowej, powinna być impulsem do zrezygnowania  z węglowodanów na rzecz większych dawek zdrowych tłuszczy. Kiedy organizm dobrze reaguje na węglowodany, wówczas powinno się włączyć tłuszcze do ostatniego dania, jaki tym samym, nie będzie zawierać znacznych ilości węglowodanów.

0 comments on “Dieta na rzeźbęAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *