Dieta grupy krwi

Dieta grupy krwi

Przestrzegaj diety, która jest zaprojektowana specjalnie dla twojej grupy krwi a schudniesz, poczujesz się zdrowo i zmniejszysz ryzyko wielu chorób. Przynajmniej tak uważa Peter Dr D’Adamo twórca diety grupy krwi. Nic więc dziwnego, że dieta była hitem wśród gwiazd Hollywood.

Teoria związana z zastosowaniem diety grupy krwi jest znacznie szersza niż mogłoby się wydawać, dr D’Adamo uważa, że grupy krwi ewoluowały na przestrzeni lat, dlatego powinniśmy stosować dietę w oparciu o rodzaje żywności, jakie zwykle jedli nasi przodkowie!

Grupa krwi O była pierwszą grupą krwi, która pojawiła się na naszej planecie jest uważana również za pierwotną grupę krwi, choć tak naprawdę można się tego tylko domyślać. Ta grupa krwi płynęła w żyłach naszych przodków myśliwych-zbieraczy, którzy żyli około 50 000 lat p.n.e. Niemniej jednak, dr D’Adamo wierzy, że nasi przodkowie chcąc przetrwać i dobrze się rozwijać stosowali dietę bogatą w białka pochodzenia zwierzęcego. Stąd dieta dla grupy krwi O powinna składać się głównie z mięsa.

Potem pojawiła się grupa krwi A, około 15 000 lat p.n.e. W tym czasie nasi przodkowie zaczęli się osiedlać tworząc społeczności rolnicze. Osadniczy tryb życia sprawił, że ich organizmy dobrze przystosowały się do diety wegetariańskiej. W związku z tym twórca tej diety zaleca osobą z grupą krwi A przestrzeganie diety wegetariańskiej.

Grupa krwi B podobno ewoluowała około 10 000 lat temu i wywodzi się od naszych koczowniczych przodków. Zostawili oni swoje gospodarstwa i zaczęli wędrować w poszukiwaniu ziemi. W związku dr D’Adamo wysnuł teorię, iż osoby posiadające grupę krwi B mogą stosować urozmaiconą dietę, która składa się z różnorodnych produktów spożywczych, w tym mięsa, nabiału, zbóż i warzyw.

Na samym końcu znajduje się grupa krwi AB, która rozwinęła się dopiero – 1000 lat temu! Dr D’Adamo uważa, że ten rodzaj krwi pomógł naszym przodkom dokonać zmian, które wprowadziły nas do czasów współczesnych. Co oznacza, że ??osoby z grupą krwi AB mogą spożywać mieszaną żywności odpowiednią zarówno dla grupy krwi A i grupy krwi B.

0 comments on “Dieta grupy krwiAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *