Jak ćwiczyć żeby szybciej schudnąć?

Jak ćwiczyć żeby szybciej schudnąć?

zielona kawa tabletki

Ćwiczenia na odchudzanie

Czy samo stosowanie diet odchudzających jest skuteczne, jeśli chcemy pozbyć się kilogramów? Tak. Jednak oczekiwany efekt może pojawić się szybciej, jeśli zadbamy o regularny trening z ćwiczeniami na odchudzanie. Jakie ćwiczenia należy wykonywać, aby nie tylko pozbyć się tłuszczu, ale również wymodelować sylwetkę i czuć się lepiej we własnej skórze?

 

Rozgrzewka

Przed każdymi ćwiczeniami należy przeprowadzić rozgrzewkę. Długość jej trwania to około 15 minut. W czasie rozgrzewki powinny pracować wszystkie mięśnie ciała. Do tego celu idealnie nadają się ćwiczenia mało obciążające organizm. Należy je powtarzać po 10 razy i przechodzić do kolejnych. Przysiady, skłony, trucht w miejscu to tylko kilka z wielu propozycji. Po rozgrzewce można przystąpić do właściwego treningu.

 

Jazda na rowerze

Do dyspozycji mamy dwie formy jazdy na rowerze ? w terenie, na klasycznym rowerze lub na rowerze treningowym, na siłowni lub w domu. To drugie ćwiczenie ma swoją profesjonalną nazwę: spinning. Podczas jazdy na rowerze spalaniu ulega tkanka tłuszczowa z okolic pośladków i ud, dlatego ćwiczenie to jest polecane osobom, którym szczególnie dotkliwe dokucza otyłość na tych partiach ciała. Dodatkową zaletą, którą nam daje jazda na rowerze, jest dotlenienie całego organizmu. Przyspieszony, ale równomierny oddech dostarcza większą dawkę powietrza, dzięki czemu serce staje się silniejsze, a płuca pracują skuteczniej.

 

Bieganie

Inna popularna forma ćwiczeń odchudzających to bieganie. Bieganie nie tylko pozwala utracić nadmiar kilogramów, ale jest również ćwiczeniem wzmacniającym cały organizm. Regularne bieganie pozwala zachować formę na wiele lat, unikając w ten sposób licznych problemów ze stawami, kościami czy skrzywieniami kręgosłupa. Aby bieganie było wygodne i bezpieczne, trzeba zadbać o kilka ważnych rzeczy. Pierwsza z nich to obuwie. Powinniśmy posiadać buty przeznaczone do biegania. Ich specjalna konstrukcja zapewnia amortyzację stopy, co jest bardzo ważne, aby nie doprowadzić do kontuzji, urazu lub otarcia. Dodatkowo, obuwie sportowe wykonane jest z materiału zapewniającego lepsze oddychanie skóry, redukując tym samym pocenie się organizm.

 

Pływanie

Pływanie to jeden z przyjemniejszych sportów, które pomogą nam chudnąć. Ćwicząc w wodzie, znacznie szybciej chudniemy. Jest to powodowane nie tylko wysiłkiem fizyczny, ale również tym, że organizm stara się utrzymać prawidłową temperaturę ciała, spalając zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Pływając, pamiętajmy aby robić to kilkoma stylami ? grzbietowym, motylkowym i żabkom. Pozwala to równomiernie angażować wszystkie partie mięśni, przyczyniając się do systematycznego chudnięcia i czerpania większej przyjemności z takiej formy sporty.

 

Siłownia i fitness

Ostatnia propozycja to wszystkie rodzaje ćwiczeń wysiłkowych i aerobowych. Najłatwiej o ich wykonanie na siłowni, gdzie do dyspozycji otrzymujemy bardzo dużą liczbę sprzętów, a także pomoc instruktora, który pomoże dobrać właściwy zestaw ćwiczeń do naszych potrzeb. Dla kobiet, alternatywę dla siłowni może stanowić klub fitness.

0 comments on “Jak ćwiczyć żeby szybciej schudnąć?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.