Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna

Znaczenie żywności ekologicznej w codziennej diecie

Dla niektórych, żywienie ekologiczne, to jedynie nowy trend. Dla innych, to poważna zmiana w diecie, która prowadzi do całkowitego przełączenia się na ekologiczny styl życia. Niezależnie od powodów, dziś żywność ekologiczna budzi spore zainteresowanie, przez co, coraz więcej ludzi przyłącza się do szerzenia zdrowszego stylu życia.
Pojęcie żywność ekologiczna odnosi się do żywności, która nie zawiera żadnych konserwantów, chemikaliów, nawozów, barwników lub innych syntetycznych dodatków i oczywiście nie jest genetycznie modyfikowana. Jeżeli żywność ekologiczna odnosi się do mięsa, to zwierzęta, z których później jest ono produkowane, są hodowane bez użycia antybiotyków i hormonów wzrostu.

Korzyści wynikające ze stosowania diety bogatej w żywność ekologiczną są liczne.

Mogę wymienić tylko kilka z nich:

1. Żywność ekologiczna zawiera mniejsze ilości pestycydów ? do 70% mniej pestycydów, które pojawiają się w tradycyjnej żywności, są zakazane w produkcji żywności ekologicznej.

2. Żywność ekologiczna nie ma żadnych syntetycznych dodatków. Nie zawiera sztucznych barwników i aromatów, konserwantów, azotanów i siarczanów, sztucznych substancji słodzących lub glutaminianu sodu. Żywności jest zachowane w pierwotnym stanie, co najwyżej może być słodzona metodami naturalnymi, czyli przy użyciu substancji, takich jak miód i sok winogronowy.

3. Ekologiczna żywności wykazuje znacznie wyższe stężenia substancji odżywczych. W zależności od doboru produktu, wykazano, iż wykazuje ona większą zawartość kwasu salicylowego i witaminy C, żelaza, wapnia, magnezu oraz fosforu.

4. Do produkcji ekologicznej żywności pochodzenia zwierzęcego, nie stosuje się antybiotyków, ani hormonów wzrostu. W wielu przypadkach, w powszechnym żywieniu, antybiotyki oraz hormony wzrostu są wstrzykiwane bydłu i innym zwierzętom hodowlanym, aby były większe, grubsze, a tym samym dostarczyły więcej mięsa. W przypadku ekologicznych hodowli bydła, będzie ono mogło rosnąć i rozwijać się we własnym tempie, bez żadnych syntetyków wstrzykiwanych do ich układu.

jak obniżyć cholesterol

0 comments on “Żywność ekologicznaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *