Zielona Herbata

Zielona Herbata

Korzyści zdrowotne wynikające z picia zielonej herbaty

Zielona herbata wywodzi się z Chin, to stamtąd trafiła do innych azjatyckich krajów, również do Japonii. Znana jest z licznych właściwości korzystnie wpływających na zdrowie człowieka. Dlatego też jest obowiązkowo spożywana w Japonii ? kraj słynący ze zdrowego odżywiania.

Zielona herbata należy do jednych z najczęściej spożywanych herbat, a jednocześnie jest jednym z najbardziej korzystnych dla zdrowia napojów na Ziemi. Jest bogata w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które mają korzystne działanie na organizm ludzki. Niektóre z tych korzyści zdrowotnych objawiają się poprzez usprawnienie utleniania tłuszczów, obniżenie prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworów.

 

Poniżej przedstawiono jedne z tych korzyści zdrowotnych, które są potwierdzone badaniami klinicznymi:

Zwiększenie zawartości związków bioaktywnych w organizmie

Zielona herbata, to o wiele więcej, niż kolorowa woda. Napar z liści zielonej herbaty jest cennym źródłem bioaktywnie ważnych składników odżywczych. Znajdują się tam również polifenole, takie, jak flawonoidy i katechiny, które wzmacniają komórki organizmu. Związki te ponadto przyczyniając się do ograniczenia powstawania wolnych rodników w organizmie. Polifenole także pomagają ochronić komórki organizmu przed uszkodzeniem. Zielona herbata zawiera również liczne minerały, które są niezbędne dla utrzymania witalności.

 

Poprawia funkcjonowanie umysłu

Zielona herbata, to nie tylko środek pobudzający, napój ten może działać również pozytywnie na szybsze reagowanie mózgu. Jej główny składnik, to kofeina, która jest znanym środkiem pobudzającym. Zielona herbata nie zawiera jej tak dużo jak espresso, ale zwiększa koncentrację wystarczająco, bez powodowania charakterystycznych efektów niepożądanych związanych z nadmiernym spożywaniem kofeiny (np. drżenie powiek).

 

Zwiększa spalanie tłuszczu i poprawia sprawność fizyczną

Zielona herbata również zwiększa tempo przemiany materii, dlatego ma wpływ na spalanie tłuszczu. W jednym z badań przeprowadzonym na 10 zdrowych młodych mężczyznach, wykazano, iż zielona herbata zwiększa ilość spalonych kalorii o 4%.

0 comments on “Zielona HerbataAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.