Czerwona Herbata

Czerwona Herbata

Dlaczego warto pić czerwoną herbatę ?

Czerwona herbata jest szczególnie ceniona przez osoby, które chcą schudnąć. Jej kolor jest wynikiem zastosowania procesu fermentacji zaraz po zebraniu. Za sprawą fermentacji napar z liści zielonej herbaty ma ziemisto-korzenny smak. Szczególnie cenioną odmianą czerwonej herbaty jest Pu-Erh, która wykazuje działanie odchudzające. W dodatku czerwona herbata ma więcej antyoksydantów niż zielona herbata, choć ta właściwość jest zwykle niedoceniana.

 

Pu-erh zawiera liczne probiotyki, dzięki temu, że liście tej odmiany poddawane są procesowi fermentacji. Napar zawiera przyjazne bakterie, które pomagają usprawnić procesy trawienia.

Pu-erh jest również znana jako silny środek redukujący zawartość cholesterolu. Badania wykazały, że czerwona herbata nie tylko obniża poziomu cholesterolu, ale i niektórych głównych składników leków, zatem usuwa toksyny z organizmu. To najodpowiedniejszych rodzaj herbaty, który najkorzystniej pić po posiłku o wysokiej zawartości tłuszczu.

 

Inną bardzo ważną zaletą czerwonej herbaty to jest, że zapewnia więcej energii w porównaniu do innych rodzajów herbaty. Różne rodzaje mają różne efekty, ale typ Pu-Erh zapewnia najwięcej energii, ponadto ma właściwości odchudzające.

 

Największe uprawy czerwonej znajdują się w południowo-wschodniej części Chin oraz na Tajwanie. W porównaniu do czarnej herbaty, herbata czerwona jest poddawana krótszemu procesowi fermentacji, w wyniku czego jest bogata w większą ilość enzymów oraz ważnych dla organizmu mikroelementów. Wśród różnych odmian czerwonej herbaty, to puszong charakteryzuje się najkrótszym procesem fermentacji. Jest ona wykorzystywana do wyrobu herbat jaśminowych. Odmianę Pu-Erh wykorzystuje się do zwalczania nadwagi, po fermentacji dodatkowo dojrzewa. Niekiedy proces leżakowania trwa aż 50 lat.

 

Czerwona herbata jest bogata w związki mineralne, mikroelementy, kofeinę, mangan, wapń, fluor, olejki eteryczne oraz białka. Zapobiega powstawaniu próchnicy, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, usprawnia pracę mózgu, jak również działa moczopędne.

0 comments on “Czerwona HerbataAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.