Sprzęt do ćwiczeń – przykłady

Sprzęt do ćwiczeń – przykłady

Wałek piankowy

Jest najłatwiejszym sposobem na zregenerowanie sił po wyczerpującym biegu. Gadżet ten charakteryzuje się prostotą użytkowania, ćwiczenia z jego wykorzystaniem wykonuje się w pozycji leżącej. Jedyne co trzeba zrobić, to ułożyć wałek pod daną część ciała bądź mięsień, który chcemy rozluźnić, a następnie wolno się na nim przesuwać. Działanie wałka piankowego jest podobne do masażu, prowadzi do samoistnego rozluźnienia spiętych tkanek mięśniowych. Rolowanie wpływa na usuwanie z napiętych mięśni toksycznych substancji, które powstały na skutek wysiłku. Wałek można również stosować do rozciągania. Dlatego tak chętnie jest wykorzystywany do pilatesu oraz jogi.

 

Gumy do ćwiczeń

Znane są także jako tubing czy tube. Stanowią gumowe, elastyczne rurki, uchwyty oraz ? niekiedy zawiera też łącznik z miejscem na stopy. Do gum do ćwiczeń zaliczyć można też płaskie, gumowe taśmy owijane wokół ręki bądź jakiegoś elementu wyposażenia na przykład nogi łóżka. Gumy wykorzystuje się do stawiania oporu swoim ruchom. Stanowią one jedną z najlepszych i najpopularniejszych inwestycji jako domowe elementy do ćwiczeń. Gumy nie drogie a ponadto można je w łatwy sposób składować, gdyż nie zajmują wiele miejsca. Taśmy zakupić można w wielu różnych barwach, jakie oznaczają dane stopnie elastyczności (opór) gumy. Gumy uważa się za najbardziej uproszczone narzędzia do wzmacniania mięśni nóg, rąk, pleców oraz korpusu ciała.

 

Drabinka koordynacyjna

Ćwiczenie z drabinką przypomina znaną z dzieciństwa grę w klasy, jednakże procedura treningu z tym elementem nie należy do najprostszych. Liczy się zwinność, szybkość, siła, lepsza propriocepcja (wyczucie własnego ciała) ? wszystko to możesz uzyskać stosując ten gadżet do ćwiczeń. Podczas treningu najważniejsze, aby nie nadepnąć na poprzeczki oraz łączenia w formie pasków. Oprócz tych podstawowych reguł, wszystkie inne kroki oraz skoki są dozwolony, w dodatku bardziej skomplikowane układy oraz większa prędkość wykonania, zapewnia większe korzyści dla ciała.

 

Step

Inne określenie ? stopień do ćwiczeń. To popularny element stosowany z powodzeniem w fitness klubach. Umożliwia zwiększenie intensywność ćwiczeń określanych jako aerobowe, element ten nie wymaga również przemieszczania się po dużym obszarze. Na step można wchodzić lub wskakiwać. Istnieje również inny powód wykorzystywania stepa, gdyż stanowi on bezpieczniejsze oparcie aniżeli krzesło podczas wykonywania pompek na podwyższeniu, świetnie też wzmacnia tricepsy. Regulowana wysokość oraz nachylenie umożliwia lepsze jego dopasowanie do własnych potrzeb. Podczas kupna stepa koniecznie należy zwrócić uwagę na wykonanie z antypoślizgowych materiałów, które zabezpieczają przed przesuwaniem czy też poślizgiem na jego powierzchni. Warto też wyposażyć jest w lepszy jakościowo stopień, który wykonano z materiału o dużej odporności na ścieranie.

 

Plyo Ball

To dzisiejszy odpowiednik masywnej piłki lekarskiej ze szkolnych lat, nadal jest ona masywna, jednakże produkuje się ją z innych surowców. Budowa tego elementu sprawia, iż piłka po odbiciu od płaskiej powierzchni (ściana lub podłoga) powraca ze zbliżoną prędkością, z którą się ją wyrzuciło. Pokrywa ją materiał ułatwiający bezpieczne korzystanie ? chwyt. Gadżet ten dostępny jest w całej gamie rozmiarów oraz ciężarów, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie treningu dostosowane do możliwości osoby ćwiczącej, jak również prowadzenie aktywny trening wzmacniający. Plyometryczna piłka pozwala na wykonanie dynamicznych ćwiczeń w zmieniających się warunkach. Ruchy tego typu dodają mocy, poprawiają szybkość reakcji oraz świetnie rozwijają czucie głębokie, przy czym zmniejszą prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji.

0 comments on “Sprzęt do ćwiczeń – przykładyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.